Ribakardinad

Alumiiniumribakardinad on lihtsad ja praktilised valguse suunajad nii kodus kui ka kontoris. Ribakardina kuumvärvitud alumiiniumist ribade pööramisega saab lihtsalt muuta sissepääseva valguse suunda ja hulka. Ribade töötlus tagab vastupidavuse niiskusele ja ka kõrgematele temperatuuridele. Värvkate on antistaatiline ja takistab tolmu ja mustuse kogunemist ribadele.

Ribakardinad saab vastavalt vajadusele paigaldada nii lakke, seinale, aknaraami külge ja ka kahe akna vahele. Ribade laius on 25 mm, 35 mm ja 50 mm.

Pakume ka “No-hole” tüüpi 25 mm pimendavaid alumiiniumribakardinaid,
mis sobivad ideaalselt haiglatesse, auditooriumitesse, stuudiotesse ja klassiruumidesse (näiteks arvutiklassidesse). Seega kõikjale, kuhu ei soovita, et valgus sisse paistaks.

Lahtikäivatel rõduustel ja akendel sobib eriti hästi kasutada aknaraamile integreeritud ribakardinaid, mis paigaldatakse vastu klaasi. Nende kinnitussüsteem on lame ja aknaraami pinnast vaid sentimeetri jagu kõrgem.

Plastakna ribakardinate valmistamiseks kasutatakse alumiiniumist või puidust ribasid laiusega 25 mm.
Sobib edukalt kasutamiseks ka puitakendel.

Seega saab akent külgsuunas täielikult avada ilma aknapõske või ribakardinat kahjustamata.

Ülalt avanevatele akendele paigaldatakse ribakardin jäigalt trossidega ning see ei liigu paigast, kui aken on avatud või kaldasendis. Plastakna ribakardinate valmistamiseks kasutatakse alumiiniumist või puidust ribasid laiusega 25 mm. Sobib edukalt kasutamiseks ka puitakendel.

Puitribakardinad valmistatakse tihedast ja oksatust kanada pärnast.

Ribade laiused 25, 35 ja 50 mm. Kitsamatest ribadest valmistatud puitribakardinad on tihedamad, võtavad ülestõmmatuna rohkem ruumi ja lasevad vähem valgust läbi. Need sobivad suurepäraselt väiksematele akendele, ning eriti hästi kinnitamiseks ka aknaraamile. Läbi laiemate ribade avaneb parem vaade ja neid kasutatakse rohkem suuremate akende puhul.