• Estonian
  • Russian
FIRMAST
LIUGUKSED
GARDEROOBID
VAHESEINAD
TURVAKARDINAD
GARAA´IUKSED
MARKIISID
FASSAADIRIBAKARDINAD
FASSAADIRULOOD
KATUSERULOOD
PERGOLAD
RIBAKARDINAD
RULOOD
KASSETTRULOOD
VOLDIKKARDINAD
ROOMAKARDINAD
PANEELKARDINAD
LAMELLKARDINAD
TEKSTIILKARDINAD
VOLDIKUKSED
KILERIBAKARDINAD
AKNAKILED
KONTAKT
FIRMAST arrow TEKSTIILKARDINAD
Tekstiilkardinad

Disain, valmistamine, paigaldus

Sisekujunduselemendina on tekstiilkardin üks olulisemaid ruumi ilmestajaid, ning võimaldab väga suurt valikuvabadust ruumikujunduses. Oma salongis pakume Teile põnevaid disainilahendusi, püüame leida just Teile kõige sobivama võimaluse, kuidas kaunistada oma kodu, teha meeleolukamaks oma büroo või mis tahes ruum.

Kõige paremini saab kanga ilu eksponeerida lihtsa sirge kardinaga, mille muudab omanäoliseks ülaääre töötlus. Maakodu meeleoluga sobivad tekstiilist või köiest tripid, modernse ruumiga haakuvad metalsed öösid, klassikaline sisustus seostub käsitsi töödeldud krenoliinvoldistikuga. Sirgete kardinate lisanditeks võib kasutada mitmesuguseid üleviskeid ja ilukardinaid rangetest tasapinnalistest tekstiilplaatidest lopsakate narmaste ja tuttidega kaunistatud kaarestikeni.


Rooma-, austria- ja prantsuse kardinad on nöör- või kettmehhanismiga üles-alla liigutatavad aknakatted, mida valmistatakse peamiselt tekstiilist, ning on oma väljanägemiselt midagi tekstiilkardina ja voldikkardina vahepealset – tekstiili pehmus ja selgepiiriline vorm käivad käsikäes.
Roomakardinate lihtne, mugav ja üsna universaalne kardinamudel on tänapäeval väga populaarne erinevates sisekujunduse suundades. Rooma kardina põhitunnuseks on see, et allalastuna moodustab kardina materjal, olgu siis kangas või looduslik materjal, sirge pinna. Olenevalt lisadetailidest tekitab rooma kardin üles tõmmates vabamaid või jäigemaid volte. Rooma kardin sobib väga hästi efektsemalt paigale seatud tekstiilkardinate taustaks, mille abil siis vajadusel kaetakse aken. Rooma kardina kasuks kallutab valikut kindlasti ka väike kangakulu.
Kõige parem materjal roomakardina valmistamiseks on tihe linane või puuvillane kangas, aga ka muud materjalid, mis on hästi töödeldavad ja ülestõmbamisel korralikult volti tõmbuvad. Aga võib kasutada ka nii õhulist materjali, nagu seda on vuaal.


Austria kardin kujutab endast kardinat, mis on alt äärest lopsakalt volditud.. Harilikult omavad need kardinad ka üleval ääres voldikuid, mis kaunistatakse äärepaelaga. Austria kardina põhimõtet võib kasutada ka ülakardina õmblemiseks. Eriti efektsed on sellised kardinad, kui nende valmistamiseks kasutatakse läikiva eespoolega kangaid, näiteks – siid, taft, polüester. Õhukese ja läbipaistva austria kardina valmistamiseks kasutatakse vuaali.


Prantsuse kardinate ja austria kardinate vaheline erinevus on selles, et prantsuse kardinad omavad voldikuid terves kõrguses. Need kardinad vöivad olla nii dekoratiivselt paigale seatud, kui ka ülestõstetavad. Traditsiooniliselt kasutatakse prantsuse kardinaid selleks, et anda ruumidele rohkem pidulikku muljet.


Itaalia kardinat iseloomustab see, et ta ei avane, vaid on nööridega diagonaalselt kardinapuu külge kokku seotud. Nöörid käivad läbi rõngastete, mis kinnitatakse kardina tagumisele poole ja fikseeritakse dekoratiivsete konksude abil. Keskele, kardinate sidumiskohale, pannakse tutt või sari. Itaalia kardinad sobivad suurepäraselt kõrgetele akendele, sest nad ei moonuta proportsioone ega piira valgust.


Lakoonilised paneelkardinad sobivad büroomeeleoluga sama hästi kui funktsionalistliku kodusisustusega. Paneelkardinad kujutavad endast süsteemi, kus võib kasutada erinevaid kangaid ja materjale. Paneelid kinnitatakse siinidele ja omavad raskust alaääres. Paneelkardinaid saab avada kas ühele või kahele poole kardinavarrastega või kasutades nöörjuhtimist. Paneelkardinaid võib paigaldada ka ruumide vahele.


Tekstiilist kardinapaneele kasutatakse ka dekoratiivsete elementidena, ning heli ja kaja summutavate vahenditena. Näiteks kinnitatuna lakke.


Veel huvitavaid kardinaid.Kui vajad abi, siis klikka siia E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud ja kutsu tasuta konsultatsiooniks kohale tootenäidiste ja mõõdulindiga meister.

Lisateave: E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud / 682 5344
 
Everos OÜ | Tel. 554 7870 | e-mail: everos@everos.ee | reg.nr. 11315161 | a/a 10220063096012